SMIK - logo SMIK - úvodní stránka Pravidla SMIKu Historie SMIKu Vysledky vsech SMIKu Nejcastejsi ucastnici SMIK 2000

SMIK 2000

7. mistrovství světa ve SMIKu se konalo v pátek 17.11.2000 v Kunratickém lese na mapě Hrádek. Poprvé v historii se běželo na úplně nové mapě a taktéž poprvé se závod konal přímo v Praze, což přilákalo na start rekordních 134 závodníků.

V mužské kategorii se ovšem na stupně vítězů prosadili výhradně mimopražští závodníci. Pavel Princl jako jediný stihl oběhnout všechny kontroly a po dvou druhých místech v minulých letech se konečně stal mistem světa. Pouze o bod méně získali druhý Petr Kvapil a třetí David Aleš, který zopakoval umístění z minulého roku. Obhájce titulu Miro Kovář se na trati zranil a skončil na 4.místě.

V kategorii žen titul z loňského roku obhájila Jana Šimšová, jediný rozdíl je v tom, že loni ještě zvítězila pod jménem Koláčková. Na druhém a třetím místě skončily dorostenky Lenka Mezníková a Kristýna Kovářová.

cíl    57:42
Z výše uvedených postupů je vidět, že klíčem k úspěchu bylo běžet na začátku směrem na sever a posbírat co nejvíce dvoubodových a tříbodových kontrol, ještě než opustí pozici A. Pavel Princl se dostal do vedení až na přeběhu ze severu přes celou mapu na poslední 4 jednobodové kontroly, které se ke konci závodu nacházely jižně od cíle. Předtím udělal asi dvouminutovou chybu na postupu 33B - 39C a ještě na kontrole 43B ztrácel na Petra Kvapila přes minutu (tomu sice ještě chyběla kontrola 39C, byla ovšem při cestě k dalším kontrolám).

Mapa SMIKu se zakreslenými postupy Pavla Princla a Petra Kvapila (má 340 kB)