SMIK - logo SMIK - úvodní stránka Pravidla SMIKu Historie SMIKu Vysledky vsech SMIKu Nejcastejsi ucastnici SMIK 2000

SMIK '99

6. mistrovství světa ve SMIKu se konalo v sobotu 20.11.1999 ve Skochovicích na mapě Hladomoří. Závodu se zúčastnilo rekordních 72 závodníků.

S nástahami trati si nejlépe poradili Pavel Princl a společně běžící dvojice Miro Kovář - David Aleš, za nimiž se velkou část závodu udržel Jaroslav Vedral. Tento autobus se rozdělil až v závěru na jednobodových kontrolách. Těch nejvíce stihl oběhnout Miro Kovář, a po dvou druhých místech a jednom třetím se konečně dočkal titulu mistra světa ve SMIKu. Pavel Princl skončil stejně jako loni druhý a na třetí místo odsunul Davida Aleše. Mezi ženami se výrazně prosadily závodnice z MFP, mezi prvními pěti skončily čtyři. Zvítězila Jana Koláčková.