19. Mistrovství světa ve SMIKu

(OB S MIgrujícími Kontrolami)
POKYNY


Datum: Sobota 17.11.2012
Centrum:Jíloviště, restaurace Pod lesem
49°55'46.043"N, 14°20'50.045"E, umístění na mapy.cz, web restaurace a cukrárny Pod lesem
Dopravní spojení veřejnou dopravou: autobusem MHD do zastávky Jíloviště, hl.sil. (317, 321) nebo Jíloviště (318) - jízdní řády na www.dpp.cz. Autobusy jezdí z Prahy cca každých 30 minut. Vzdálenost ze zastávek na shromaždiště je 300-600 m (za zastávky Jíloviště je cesta asi o něco kratší než z Jíloviště, hl.sil.). Cesta nebude značena.
Doprava vlastními auty a parkování: Parkovat lze přímo v ulicích Jíloviště (0 - 500 m od shromaždiště), dodržujte dopravní značení. Neparkujte prosíme na malém parkovišti přímo před restaurací, je určeno pro návštěvníky restaurace. Podle situace může být parkování koordinováno ze strany pořadatelů.
Prezentace:v místě shromaždiště, 9:00 - 10:05
vydávat závodní průkazy a vybírat startovné budeme vždy za celý oddíl dohromady
dohlášky na místě budou přijímány za zvýšené startovné (110 Kč) a bude je možné akceptovat jen do vyčerpání volných map. Zároveň prosíme oddíly, aby vraceli průkazy závodníků, kteří nepřijeli.
Terén: svažitý, místy s terénními detaily. V severní části několik menších roklí, v západní části hluboké údolí. Střední hustota cest, porostově různorodý les.
Mapa: Cukrák, 1 : 10 000, E=5m, formát A4, stav jaro 2012 (+ drobné aktualizace v září), autoři Milan Borovička, Josef Borůvka, Roman Horký
mapa bude vytištěna digitálně v Žaketu a bude vodovzdorně upravena
Start:
 • hromadný v 10:30, vydávání map v 10:25
 • vzdálenost 1100 m
 • cesta na start bude značena modrobílými fáborky
Cíl:
 • vzdálenost 500 m
 • po doběhnutí do cíle prosíme o dodržení doběhového pořadí a trpělivost při odbavení
Ražení:
 • mechanické – kleštěmi do papírových průkazů
 • při ražení dbejte na to, že každé políčko legitimace je vyhrazeno pro jednu kontrolu a to v pořadí podle kódu kontroly – tedy kontrola 31 patří do políčka č.1, kontrola 32 do políčka č.2 atd. V případě ražení do jiných políček vám body za danou kontrolu nemusí být uznány (viz pravidla).
 • použité průkazy nemají R políčka – místo nich můžete použít políčka č. 22, 23, 24
WC: v restauraci (omezená kapacita); cestou na start WC zřízeno nebude, ale za cedulí "500 metrů do startu" se dá po obou stranách cesty navštívit hustník, přes který se při závodě běhat nebude...
Občerstvení: V nabídce restaurace Pod lesem jsou nejen teplé i studené nápoje, můžete tu zůstat i na oběd.
Upozornění: dbejte zvýšené opatrnosti ve svahu nad Berounkou, zejména pak u kontrol v SZ rohu mapy, ať nespadnete z nějaké skály, nejsou zrovna malé...
Kategorie: muži, ženy
Vyhlášení výsledků: Bezprostředně po skončení závodu a spočítání výsledků (odhadem ve 12:30).
Vyhlášení závodníci na 1.-6. místě v každé kategorii obdrží věcné ceny.
Funkcionáři: ředitel závodu – Jan Šafka
stavitel trati a hlavní rozhodčí – Martin Sajal
Předpis: Soutěží se podle platných pravidel SMIKu, letos mírně novelizovaných
Další informace:
 • Různě bodově ohodnocené kontroly jsou odlišeny podle § 4 bodu 4.1 pravidel SMIKu – tedy barevně: červené (fialové) – 1 bod, modré – 2 body, zelené – 3 body.
 • Nenechte se zmást tím, že kontroly jsou v lese do času 70, časový limit je 60 minut (viz pravidla – závod na klasické trati).
 • Závodníkům, kteří mají ambice na dobrý výsledek, doporučujeme spočítat si získané body (včetně případných trestných) a zapsat jejich počet na výsledkovou tabuli umístěnou na shromaždišti – pomůže to, abychom při počítání předběžných výsledků na nikoho nezapomněli. Pište tam počty bodů po odečtení případných trestných!