20. Mistrovství světa ve SMIKu

(OB S MIgrujícími Kontrolami)
POKYNY


Datum: Neděle 17.11.2013
Centrum:Mníšek pod Brdy, Stříbrná Lhota, restaurace Na náměstí
49°51'53.381"N, 14°14'18.153"E, umístění na mapy.cz, web restaurace a penzionu Na náměstí
Dopravní spojení veřejnou dopravou: autobusem MHD do zastávky Mníšek p.Brdy, Stříbrná Lhota (321) - jízdní řády na www.dpp.cz. autobus jede z Prahy, Smíchovského nádraží v 9:30, příjezd 10:09. Vzdálenost ze zastávek na shromaždiště je 200 m (zpět - tedy směrem odkud autobus přijel). Cesta nebude značena.
Doprava vlastními auty a parkování: Vlastními auty s možnostmi parkování přímo ve Stříbrné Lhotě (0 - 500 m od shromaždiště), dodržujte dopravní značení, parkování pouze na jedné straně silnice - tedy parkujte na té straně, na níž už nějaká auta parkují. Neparkovat na točně autobusu. Parkování bude pořadatelem částečně organizováno.
Prezentace:v místě shromaždiště, 9:30 - 10:45
vydávat závodní průkazy a vybírat startovné budeme vždy za celý oddíl dohromady
dohlášky na místě budou přijímány za zvýšené startovné (110 Kč) a bude je možné akceptovat jen do vyčerpání volných map. Zároveň prosíme oddíly, aby vraceli průkazy závodníků, kteří nepřijeli.
Terén: kopcovitý, středně hustá síť komunikací, porostově různorodý les, množství porostových a terénních detailů, místy svahy s kamennými poli (nejprudším svahům a nejméně schůdným kamenným polím se však trať vyhne).
Mapa: Jezírko, 1 : 10 000, E=5m, formát A4, z roku 2010, revize jaro a září 2013, autoři Milan Bílý, Roman Horký, Milan Borovička, vydal VSP
mapa bude vytištěna digitálně a bude vodovzdorně upravena
Start:
 • hromadný v 11:15, vydávání map v 11:10
 • vzdálenost 1600 m, převýšení 100m
 • cesta na start bude značena modrobílými fáborky
Cíl:
 • vzdálenost 1100 m, bude značeno (cesta na start nevede přes cíl), odnos věcí mezi startem a cílem pouze v omezeném množství, věci ze startu budou k vyzvednutí v cíli (nikoliv na shromaždišti)
 • po doběhnutí do cíle prosíme o dodržení doběhového pořadí a trpělivost při odbavení
Ražení:
 • mechanické – kleštěmi do papírových průkazů
 • při ražení dbejte na to, že každé políčko legitimace je vyhrazeno pro jednu kontrolu a to v pořadí podle kódu kontroly – tedy kontrola 31 patří do políčka č.1, kontrola 32 do políčka č.2 atd. V případě ražení do jiných políček vám body za danou kontrolu nemusí být uznány (viz pravidla).
 • použité průkazy nemají R políčka – místo nich můžete použít políčka č. 22, 23, 24
WC: v restauraci; cestou na start WC zřízeno nebude
Občerstvení: V nabídce restaurace Na náměstí jsou nejen teplé i studené nápoje, můžete tu zůstat i na oběd. (V nabídce bude polévka, guláš, párky, klobásy, studená kuchyně, oplatky). Místa k sezení v restauraci uvolněte pro ty, kteří si v hospodě něco objednají (k dispozici salonek).
Kategorie: muži, ženy
Vyhlášení výsledků: Bezprostředně po skončení závodu a spočítání výsledků (odhadem ve 13:15).
Vyhlášení závodníci na 1.-6. místě v každé kategorii obdrží věcné ceny.
Funkcionáři: ředitel závodu – Jan Šafka
stavitel trati a hlavní rozhodčí – Martin Sajal
Předpis: Soutěží se podle platných pravidel SMIKu
Další informace:
 • Různě bodově ohodnocené kontroly jsou odlišeny podle § 4 bodu 4.1 pravidel SMIKu – tedy barevně: červené (fialové) – 1 bod, modré – 2 body, zelené – 3 body.
 • Nenechte se zmást tím, že kontroly jsou v lese do času 70, časový limit je 60 minut (viz pravidla – závod na klasické trati).
 • Závodníkům, kteří mají ambice na dobrý výsledek, doporučujeme spočítat si získané body (včetně případných trestných) a zapsat jejich počet na výsledkovou tabuli umístěnou na shromaždišti – pomůže to, abychom při počítání předběžných výsledků na nikoho nezapomněli. Pište tam počty bodů po odečtení případných trestných!
NAVRCHOLU.cz