22. Mistrovství světa ve SMIKu

(OB S MIgrujícími Kontrolami)
POKYNY


Datum: Úterý 17.11.2015
Centrum:Statenice, fotbalové hřiště
50°8'20.537"N, 14°18'44.928"E, umístění na mapy.cz
Parkování: Na více různých místech ve vzdálenosti 0-500 m od hřiště, bude koordinováno pořadateli, parkujte co nejúsporněji. Parkovné nebude vybíráno.
Dle pořadí příjezdu budou nejprve auta směřována na parkoviště přímo u hřiště, následně na menší parkoviště u silnice nad hřištěm a pak na 500 m vzdálené parkovací plochy pozemků u rozestavěných domů Kopanský mlýn (děkujeme společnosti RH-ARCH za umožnění parkování).
I tak je ale kapacita parkování omezená, doporučujeme tedy v rámci možností optimalizovat vytížení aut a počítat s tím, že zejména při příjezdu na poslední chvíli můžete strávit nějaký čas parkováním. A nebo radši přijeďte autobusem či na kole.
Dopravní spojení autobusem MHD Linka 356 do zastávky Statenice. Od letoška jezdí ze zastávky Bořislavka, odjezd 9:50, příjezd na konečnou do Statenic 10:06. Odtud je to na shromaždiště 700 m, nebude značeno.
Prezentace:v místě shromaždiště, 9:30 - 10:35
vydávat závodní průkazy a vybírat startovné budeme vždy za celý oddíl dohromady. Dohlášky na místě nebudou vzhledem k překročení limitu účasti vůbec možné. Bude možné provádět jen změny, které si domluví závodníci/oddíly mezi sebou.
Dohlášky a odhlášky:Po vypršení řádného termínu přihlášek 11.11. již nejsou další přihlášky možné, ani mezi náhradníky. Odhlásit se je možné emailem na adresu Ingrid.Koppova@seznam.cz, kdo tak učiní do neděle 15.11., nebude muset hradit startovné. Uvolní se tak místa čekajícím náhradníkům.
Terén: 50 % rovina, 30 % mírně zvlněný terén, 20 % prudký svah; hustá síť komunikací; porostově různorodý, v létě místy dost zarostlý, ale v listopadu už podrost slehne
Mapa: Juliána, 1 : 10 000, E=5m, formát A4, autoři Milan Borovička a Petr Uher, za poskytnutí děkujeme SK Praga. Stav leden 2015, revize změn v říjnu 2015 skoro nebyla potřeba. V lese můžete narazit na nové vývraty, ty jsme do mapy nedokreslovali.
Mapa bude v mapníku.
Zakázané prostory: V mapě jsou vyznačeny značkou 709 - nepřístupná oblast (fialový svislý šraf) - jde o čerstvě osázené paseky a dále úsek, jehož majitel konání závodu nepovolil, zde je zakázáno běhat i po cestách v zašrafované oblasti. Vstup do těchto míst bude trestán diskvalifikací.
Jízdní řád kontrol: Jako obvykle bude vydáván při prezentaci.
Na závodních mapách nebude.
Zvláštním značkou v popisech (kolečko) je označen tankový zákop. Na mapě jsou tankové zákopy vyznačeny jako běžné prohlubně.
Start:
 • hromadný v 11:00, vydávání map v 10:55
 • vzdálenost 500 m, převýšení asi 45m
 • cesta na start bude značena fáborky, asi modrobílými
 • s ohledem na rekordní počet přihlášených závodníků a umístění startu v rámci závodního prostoru mohou při startu vznikat tlačenice - zejména rekreačním běžcům a malým dětem doporučujeme, aby se na startu netlačili dopředu
Cíl:
 • vzdálenost 500 m, na stejném místě jako start
 • cíl je v mapě tentokrát vyznačen společnou značkou se startem (trojúhelník a dvě kolečka v sobě), v terénu bude pár metrů severně od křižovatky, kde je nakreslen - můžete se na něj podívat už při startu, cílové cedule tam budou vidět
 • po doběhnutí do cíle prosíme o dodržení doběhového pořadí, pokračování koridorem dle pokynů pořadatelů a trpělivost při odbavení
Ražení:
 • mechanické – kleštěmi do papírových průkazů
 • při ražení dbejte na to, že každé políčko legitimace je vyhrazeno pro jednu kontrolu a to v pořadí podle kódu kontroly – tedy kontrola 31 patří do políčka č.1, kontrola 32 do políčka č.2 atd. V případě ražení do jiných políček vám body za danou kontrolu nemusí být uznány (viz pravidla).
 • použité průkazy nemají R políčka – místo nich můžete použít políčka č. 23 a 24
WC: na shromaždišti
Cestou na start WC zřízeno nebude. Když to jinak nepůjde, může se hodit informace, že úsek jižně od cesty na start je prostorem závodu, úsek severně nikoliv. Ale hustníky tam moc nejsou...
Občerstvení: Hospůdka u hřiště ve Statenicích (sortiment: čaj, pivo, atd., k jídlu guláš, polévka, klobása a utopenec)
Kategorie: muži, ženy
Vyhlášení výsledků: Bezprostředně po skončení závodu a spočítání výsledků (pokusíme se ve 12:30 - 13:00). Závodníci na 1.-6. místě v každé kategorii obdrží věcné ceny. Část cen věnoval eshop Sporticus nabízející lyžařské vosky a další výbavu pro servis lyží, potřeby pro orientační sporty a další sportovní zboží. Provozovatel eshopu Mirek Kalina na SMIK dorazí, takže bude možné u něj vyzvednout případné objednané zboží.
Funkcionáři: ředitel závodu – Jan Šafka
stavitel trati a hlavní rozhodčí – Martin Sajal
Předpis: Soutěží se podle platných pravidel SMIKu
Další informace:
 • Různě bodově ohodnocené kontroly jsou odlišeny podle § 4 bodu 4.1 pravidel SMIKu – tedy barevně: červené (fialové) – 1 bod, modré – 2 body, zelené – 3 body.
 • Nenechte se zmást tím, že kontroly jsou v lese do času 70, časový limit je 60 minut (viz pravidla – závod na klasické trati).
 • Závodníkům, kteří mají ambice na dobrý výsledek, doporučujeme spočítat si získané body (včetně případných trestných) a zapsat jejich počet na výsledkovou tabuli umístěnou na shromaždišti – pomůže to, abychom při počítání předběžných výsledků na nikoho nezapomněli. Pište tam počty bodů po odečtení případných trestných!