23. Mistrovství světa ve SMIKu

(OB S MIgrujícími Kontrolami)
POKYNY


Datum: Čtvrtek 17.11.2016
Centrum:Jevany, restaurace Na Statku
49°58'14.287"N, 14°48'37.933"E, umístění na mapy.cz
 • k převlékání slouží primárně terasa/zahrádka před restaurací, případně využijte vlastní dopravní prostředky
 • do restaurace je zakázán vstup v botech s hřeby a v zablácené závodní obuvi
 • v restuaraci bude označeno místo, kde bude možno zanechat batohy atd. a budou zde během závodu hlídány
Parkování: Na návsi v Jevanech a okolních ulicích ve vzdálenosti 50-500 m od restaurace. Dodržujte dopravní značení, neparkutjte před vjezdy do vrat, na křižovatkách atd. Parkování nebude ze strany pořadatelů organizováno.
Místa na parkování bude snad dost, ale i tak je dobré počítat s tím, že zejména při příjezdu na poslední chvíli můžete strávit nějaký čas hledáním místa na parkování.
Dopravní spojení autobusem: Linkou 382 do zastávky Jevany, jede z Hájů v 8:45 nebo 9:30, cesta trvá 45 minut. Zastávka je asi 150 m od shromaždiště.
Prezentace:v místě shromaždiště, 9:30 - 10:30
vydávat závodní průkazy a vybírat startovné budeme vždy za celý oddíl dohromady. Dohlášky na místě nebudou vzhledem k překročení limitu účasti vůbec možné. Bude možné provádět jen změny, které si domluví závodníci/oddíly mezi sebou.
Dohlášky a odhlášky:Po vypršení řádného termínu přihlášek 13.11. již nejsou další přihlášky možné, ani mezi náhradníky. Odhlásit se je možné emailem na adresu Ingrid.Koppova@seznam.cz.
Terén: různorodý - rovinatý čistý les, zvlněná pasáž s hustníky, svahy s terenními detaily nebo s kameny a skalkami. Středně hustá síť komunikací, místy podrost, kterému se ale snažíme vyhnout.
Mapa: Aldašín, 1 : 10 000, E=5m, formát A3, vydala Tretra Praha. Stav duben 2015, revize změn v září 2016 (ale skoro nebyla potřeba). Mapa bude v mapníku.
V mapě je na dvou místech použita značka 710 - "nebezpečná oblast" (fialový úhlopříčný šraf), která se nachází v oblasti nových nezmapovaných pasek. Na jedné ještě v září probíhala težba, druhá by byla jen obtížně zmapovatelná a hrozí tam jen nebezpečí ztracení se :-) Dále je na jednom místě použita značka 709 - zakázaný prostor, ale to je na vzdáleném okraji mapy mimo optimální postup.
Jízdní řád kontrol: Jako obvykle bude vydáván při prezentaci.
Na závodních mapách nebude.
Start:
 • hromadný v 11:00, vydávání map v 10:55
 • vzdálenost 1000 m, převýšení 25 m
 • cesta na start bude značena modrobílými fáborky
 • s ohledem na rekordní počet přihlášených závodníků mohou při startu vznikat tlačenice - zejména rekreačním běžcům a malým dětem doporučujeme, aby se na startu netlačili dopředu
Cíl:
 • vzdálenost 700 m, většina cesty je společná s cestou na start
 • po doběhnutí do cíle prosíme dodržujte doběhové pořadí, pokračujte koridorem dle pokynů pořadatelů, nachystejte si (uvolněte) průkazku pro nalepení čísla a následné odevzdání. Prosíme o trpělivost při odbavení a dodržování pokynů pořadatelů. Pokud s vámi náhodou běží doprovod (závodník bez průkazky), neměl by probíhat cílem.
Ražení:
 • mechanické – kleštěmi do papírových průkazů
 • při ražení dbejte na to, že každé políčko průkazky je vyhrazeno pro jednu kontrolu – tedy kontrola 31 patří do políčka č. 31 atd. (= oproti minulým ročníkům máme nové průkazky, v nichž jsou již vytištěna čísla kontrol použitých na SMIKu). V případě ražení do jiných políček vám body za danou kontrolu nemusí být uznány (viz pravidla).
 • pokud zjistíte, že jste již dříve orazili některou kontrolu do nesprávného políčka a nyní byste do něj potřebovali razit jinou (správnou) kontrolu, použijte políčka "R"
 • nové průkazy jsou ze speciálního voděodolného materiálu, takže si je nemusíte zalepovat
WC: v restauraci na shromaždišti (připomínáme zákaz vstupu v botech s hřeby a v zablácené obuvi)
Cestou na start WC zřízeno nebude. Když to jinak nepůjde, může se hodit informace, že těsně před startem jsou hustníky po obou stranách cesty.
Občerstvení: v Restauraci Na Statku. Doporučujeme zůstat na oběd - nabídka hotových jídel, na které byste neměli dlouho čekat, je následující:
 • 150g Hovězí gulášek s houskovým knedlíkem - 89kč,
 • 220g Pečené kuřecí stehno,petrželový brambor - 89kč,
 • 150g Maso dvou barev po Sečuánsku s jasmínovou rýží - 91kč
 • polévka dle denní nabídky
Kategorie: muži, ženy
Vyhlášení výsledků: Bezprostředně po skončení závodu a spočítání výsledků (pokusíme se ve 13:00). Závodníci na 1.-6. místě v každé kategorii obdrží věcné ceny, mezi nimiž budou sportovní výživa a ponožky od věnované firmou Sporticus, a nejen to.
Funkcionáři: ředitel závodu – Jan Šafka
stavitel trati a hlavní rozhodčí – Martin Sajal
Předpis: Soutěží se podle platných pravidel SMIKu
Další informace:
 • Různě bodově ohodnocené kontroly jsou odlišeny podle § 4 bodu 4.1 pravidel SMIKu – tedy barevně: červené (fialové) – 1 bod, modré – 2 body, zelené – 3 body.
 • Nenechte se zmást tím, že kontroly jsou v lese do času 70, časový limit je 60 minut (viz pravidla – závod na klasické trati).
 • Závodníkům, kteří mají ambice na dobrý výsledek, doporučujeme spočítat si získané body (včetně případných trestných) a zapsat jejich počet na výsledkovou tabuli umístěnou na shromaždišti – pomůže to, abychom při počítání předběžných výsledků na nikoho nezapomněli. Pište tam počty bodů po odečtení případných trestných!