logo

15. Mistrovství světa ve SMIKu

(OB S MIgrujícími Kontrolami)
ROZPIS

logo

Pořadatel: OOB SK Slavia Praha
Datum: pondělí 17.11.2008 (státní svátek)
Centrum:Praha – Zbraslav, areál restaurace U Chladů (na spodním okraji Břežanského údolí, v blízkosti nádraží ČD Praha Zbraslav – umístění na mapě Prahy)
Mapa: 1 : 10 000, E=5m, formát A4, stav říjen 2008
předchozími mapami prostoru jsou "Valy" z roku 2003 a částečně "Nad tunelem" z roku 2006 (obě vydané Ekonomem Praha), autoři M.Sajal, Z.Sokolář, L.Matušín, M.Komárek
mapa je vytištěna nízkonákladově, bude vodovzdorně upravena
Terén: kopcovitý, ve většině prostoru dobře průběžný, s hustou sítí komunikací
Prezentace:v místě shromaždiště, 9:15 – 10:15
Start:hromadný v 10:45, vydávání map v 10:40, cesta na start bude značena
Možné dopravní spojení: autobusem č. 165 od zastávky Nádraží Zbraslav nebo vlakem ČD do zastávky Praha-Zbraslav. Jak na autobus, tak na vlak se dá nastoupit na různých místech, vhodné spojení si tedy nejlépe každý najde např. na www.dpp.cz.
Vzdálenosti:
zastávka autobusů MHD Nádraží Zbraslav – centrum    100 m
zastávka vlaků ČD Praha-Zbraslav – centrum    200 m
centrum – start 1500 m (převýšení 160 m)
centrum – cíl 700 m
Parkování: v blízkosti shromaždiště, bude koordinováno pořadateli
Kategorie: muži, ženy
Přihlášky: do čtvrtka 13.11.2006 (datum doručení) e-mailem na adresu slp@centrum.cz (přihláška emailem je považována za přijatou až ve chvíli, kdy vám přijde její potvrzení – reply)
Startovné: Řádně přihlášení 40 Kč, po termínu přihlášek 60 Kč, na místě 80 Kč. Přihlášky po termínu a na místě budou vzhledem k nemožnosti dokreslovat trať přijímány jen omezeně, do počtu volných map (aktuální info o možnostech dohlášení bude zveřejněno na webu). Startovné se platí při prezentaci.
Ražení: mechanické – kleštěmi do papírových průkazů
Vyhlášení výsledků: Bezprostředně po skončení závodu a spočítání výsledků (odhadem ve 12:40). Závodníci na 1.-6. místě v každé kategorii obdrží věcné ceny, které věnují ET NETERA a SPORT ARSENAL
Předpis: Soutěží se podle platných pravidel SMIKu
Informace: stránky SMIKu – http://ob.vse.cz/smik/
Funkcionáři: ředitel závodu – Jan Šafka
stavitel trati a hlavní rozhodčí – Martin Sajal

SMIK je závod podobný skorelaufu, přičemž však kontroly nejsou stále na jednom místě, ale migrují. Jejich pohyb je zachycen v jízdním řádu, který mají závodníci k dispozici.

Příklad: 40 A       00 – 21
40 B       36 – 48
40 C       52 – 70

To znamená, že kontrola 40 se nachází v čase 00 – 21 na místě A, v čase 36 – 48 na místě B atd. Mezitím je kontrola přenášena a nesmí se razit. Každá kontrola je navíc různě bodově ohodnocena. Vítězí ten, kdo má větší počet bodů, v případě shody o pořadí rozhoduje dosažený čas. Limit je 60 minut a jeho překročení bude znamenat odečtení získaných bodů. Každá kontrola se smí razit pouze jednou, při opakovaném ražení (i stejné kontroly v různých polohách) se počítá bodová hodnota pouze jednou. Přesnější informace v pravidlech SMIKu.

Et netera Sport arsenal
H.S.H.Sport - Orienteering shop