17. Mistrovství světa ve SMIKu

(OB S MIgrujícími Kontrolami)
POKYNY


Datum: středa 17.11.2010 (státní svátek)
Centrum:Hospoda GRADO v obci Káraný (formálně), ale přesnější označení je v Čelákovicích za jezem přes Labe, viz také (umístění na mapě).
Dopravní spojení veřejnou dopravou: Vlakem ČD do Čelákovic a odtud pěšky, vzdálenost cca 1500 metrů, značeno nebude. Vlak přijíždí do Čelákovic 9:23, z Masarykova nádraží vyjíždí 8:54, k dohledání odjezdu z dalších míst doporučujeme použít www.dpp.cz.
Vlaky zpět do Prahy jezdí každou hodinu - 12:34, 13:34, atd., navíc závodníci co přijedou auty určitě rádi nabídnou volná místa ve svých vozech.
Doprava vlastními auty a parkování: Existují dvě velmi odlišné varianty příjezdové trasy a parkování:
 • na levém přehu Labe - v Čelákovicích u jezu: příjezd ulicemi U Kapličky a U Zdymadel, nebude značeno. Trasa z Prahy je o něco málo kratší než v druhé variantě a po lepších cestách. Vzdálenost parkoviště 500 m a více od centra, parkování dle pravidel silničního provozu bez asistence pořadatelů. Odtud na shromaždiště pěšky přes lávku nad jezem na Labi
 • na pravém přehu Labe - nedaleko hospody Grado: příjezd přes Brandýs nad Labem, Nový Vestec a Káraný, speciální značení nebude, ale šipky na hospodu Grado jsou od Káraného poměrně časté. Trasa z Prahy o něco delší. Vzdálenost parkoviště 200 m a více od centra (přímo k hospodě nebude možné zajíždět), bude koordinováno pořadateli.
Pro lepší představu jsme připravili plánek parkování
Prezentace:v místě shromaždiště, 9:15 - 10:15
dohlášky na místě budou přijímány za zvýšené startovné (90 Kč) a bude je možné akceptovat jen v případě, kdy někdo z předem přihlášených nepřijede a bude jeho startovní průkaz vrácen - rezervní mapy byly vyčerpány. Zároveň prosíme oddíly, aby vraceli průkazy závodníků, kteří nepřijeli.
Terén: rovinatý s hustou sítí komunikací, porostově různorodý ale spíše dobře průběžný
Mapa: Migrující Václav, 1 : 15 000, E=2m, formát A4, stav podzim 2010, bude vodovzdorně upravena
Několik poznámek k mapě:
 • půjde o mapu Sv. Václav vydanou OKP v roce 2007 a k tomu malý kousek lesa přimapovaný nově, revidovali Martin Sajal a Martin Komárek
 • mapa je vytištěna digitálně - tiskli ji v Žaketu, takže bude tisk mnohem kvalitnější než v letech 2004-2008
 • na mapě je několik čerstvě osázených pasek, které jsou vyznačeny značkou pro zakázaný prostor (červenými šrafy) - vstup do nich bude trestán diskvalifikací
 • slabou stránkou mapy budou vývraty, mohou být migrující - někde se možná už rozpadly a jinde jich je zas tolik nových, že je nebylo možné zmapovat
Start:
 • hromadný v 10:45, vydávání map již v 10:40
 • vzdálenost 2000 m
 • cesta na start bude značena fáborky, které na začátku budou modrobílé a pak možná změní barvu
 • na startu bude stát auto, do kterého bude možné odložit oblečení (nikoliv však celé batohy). Toto auto pak přejede do cíle.
Cíl:
 • vzdálenost 1400 m
 • po doběhnutí do cíle prosíme o dodržení doběhového pořadí a trpělivost při odbavení
 • cesta z cíle je shodná s částí cesty na start a tedy bude značena stejně
Ražení:
 • mechanické – kleštěmi do papírových průkazů
 • při ražení dbejte na to, že každé políčko legitimace je vyhrazeno pro jednu kontrolu a to v pořadí podle kódu kontroly – tedy kontrola 31 patří do políčka č.1, kontrola 32 do políčka č.2 atd. V případě ražení do jiných políček vám body za danou kontrolu nemusí být uznány (viz pravidla).
 • použité průkazy nemají R políčka – místo nich můžete použít políčka č. 22, 23, 24
WC: v hospodě Grado na shromaždišti; cestou na start WC není, prosíme neznečišťujte les - zejména ne ten tesně před startem po pravé straně cesty, tam leží ochranné vodní pásmo
Občerstvení: v hospodě Grado – již před závodem budou nabízeny nápoje, po závodě pak i jídlo za příznivé ceny.
Kategorie: muži, ženy
Vyhlášení výsledků: Bezprostředně po skončení závodu a spočítání výsledků (předběžně mezi 12:50 - 13:00). Vyhlášení závodníci na 1.-6. místě v každé kategorii obdrží věcné ceny.
Funkcionáři: ředitelka závodu – Marie Chaloupková
stavitel trati a hlavní rozhodčí – Martin Sajal
Předpis: Soutěží se podle platných pravidel SMIKu
Další informace:
 • Různě bodově ohodnocené kontroly jsou odlišeny podle § 4 bodu 4.1 pravidel SMIKu – tedy barevně: červené (fialové) – 1 bod, modré – 2 body, zelené – 3 body.
 • Nenechte se zmást tím, že kontroly jsou v lese do času 70, časový limit je 60 minut (viz pravidla – závod na klasické trati).
 • Závodníkům, kteří mají ambice na dobrý výsledek, doporučujeme spočítat si získané body (včetně případných trestných) a zapsat jejich počet na výsledkovou tabuli umístěnou na shromaždišti – pomůže to, abychom při počítání předběžných výsledků na nikoho nezapomněli. Pište tam počty bodů po odečtení případných trestných!