17. Mistrovství světa ve SMIKu

(OB S MIgrujícími Kontrolami)
ROZPIS


Pořadatel: OOB SK Slavia Praha
Datum: středa 17.11.2010 (státní svátek)
Centrum:Hospoda GRADO v obci Káraný (formálně), ale přesnější označení je v Čelákovicích za jezem přes Labe, viz také (umístění na mapě)
Mapa: Migrující Václav, 1 : 15 000, E=2m, formát A4, stav podzim 2010 - půjde o mapu Sv. Václav vydanou OKP v roce 2007 s aktualizovanými porosty a k tomu malý kousek lesa přimapovaný nově
mapa bude vytištěna digitálně v Žaketu
Terén: rovinatý s hustou sítí komunikací, porostově různorodý ale spíše dobře průběžný
Prezentace:v místě shromaždiště, 9:15 - 10:15
Start:hromadný v 10:45, vydávání map v 10:40, cesta na start bude značena
Dopravní spojení a parkování: Veřejnou dopravou – vlakem ČD do Čelákovic a odtud pěšky. Vlak přijíždí do Čelákovic 9:23, z Masarykova nádraží vyjíždí 8:54, k dohledání odjzedu z dalších míst doporučujeme použít www.dpp.cz. Vlaky zpět do Prahy jezdí každou hodinu.
Vlastními auty s možnostmi parkování buď z jedné strany Labe v Čelákovicích před jezem (vzdálenost cca 500 metrů od centra), nebo na druhé straně ze strany Káraného (vzdálenost asi od 200 metrů od centra). Podrobnější informace o parkování budou do rozpisu doplněny později.
Vzdálenosti:
nádraží ČD Čelákovice – centrum    cca 1 500, značeno nebude
centrum – start 2000 m, cesta povede přes cíl
centrum – cíl 1400 m
Kategorie: muži, ženy
Přihlášky: do neděle 14.11.2010 (datum doručení) e-mailem na adresu slp@centrum.cz (přihláška je považována za přijatou až ve chvíli, kdy vám přijde její potvrzení – reply)
Startovné: Řádně přihlášení 50 Kč, po termínu přihlášek 70 Kč, na místě 90 Kč. Přihlášky po termínu a na místě budou vzhledem k nemožnosti dokreslovat trať přijímány jen omezeně, do počtu volných map (aktuální info o možnostech dohlášení bude zveřejněno na webu). Startovné se platí při prezentaci.
Ražení: mechanické – kleštěmi do papírových průkazů
Občerstvení: Hospoda GRADO nabízí široký sortiment občerstvení za příznivé ceny – nápoje, teplá i studená jídla...
Vyhlášení výsledků: Bezprostředně po skončení závodu a spočítání výsledků (odhadem ve 13:00). Závodníci na 1.-6. místě v každé kategorii obdrží věcné ceny.
Předpis: Soutěží se podle platných pravidel SMIKu
Informace: stránky SMIKu – http://ob.vse.cz/smik/
Funkcionáři: ředitelka závodu – Marie Chaloupková
stavitel trati a hlavní rozhodčí – Martin Sajal

SMIK je závod podobný skorelaufu, přičemž však kontroly nejsou stále na jednom místě, ale migrují. Jejich pohyb je zachycen v jízdním řádu, který mají závodníci k dispozici.

Příklad: 40 A       00 – 21
40 B       36 – 48
40 C       52 – 70

To znamená, že kontrola 40 se nachází v čase 00 – 21 na místě A, v čase 36 – 48 na místě B atd. Mezitím je kontrola přenášena a nesmí se razit. Každá kontrola je navíc různě bodově ohodnocena. Vítězí ten, kdo má větší počet bodů, v případě shody o pořadí rozhoduje dosažený čas. Limit je 60 minut a jeho překročení bude znamenat odečtení získaných bodů. Každá kontrola se smí razit pouze jednou, při opakovaném ražení (i stejné kontroly v různých polohách) se počítá bodová hodnota pouze jednou. Přesnější informace v pravidlech SMIKu.